Голова ОБСЄ шкодує про небажання РФ приєднатися до консенсусу щодо продовження мандату Місії прикордонних спостерігачів у ПП "Гуково" і "Донецьк"

Події

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде висловила жаль з приводу того, що не вдалося досягти консенсусу щодо продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на кордоні з Україною, що є важливим компонентом реагування ОБСЄ на кризу в Україні і навколо неї.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, поточний мандат Місії закінчується 30 вересня 2021 року, а 2 вересня РФ проінформувала, що вона не підтримає продовження мандату Місії спостерігачів.

"Я глибоко шкодую, що нам не вдалося дійти консенсусу щодо продовження мандату Місії спостерігачів після рішення Російської Федерації. Понад сім років Місія робить свій внесок у зміцнення довіри і підвищення прозорості на російсько-українському кордоні за допомогою неупередженого моніторингу та звітності", - сказала Лінде.

У цьому контексті чинний голова також наголосила на необхідності виконання Мінських домовленостей в їх повному обсязі.

Також Лінде зазначила тверду прихильність шведського голови сталого політичного врегулювання відповідно до принципів і зобов'язань ОБСЄ при повній повазі суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Міністерство закордонних справі України заявило, що рішуче засуджує намір Росії не продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" після 30 вересня 2021 року.

Також