Ще один злочин А. Товмасяна?

Корупцiя

Харківська обласна рада давно не була в епіцентрі уваги всіє країни. Всю, так би мовити, кримінальну славу, отримувала Харківська міська рада, а деколи і облдержадміністрація. Напевне, заслугу немедійності облради у контексті корупційних оборудок забезпечував С.Чернов, який її очолював аж з 2008 року. Харків’янам вже почало здаватись, що  в облраді є посада – не голова.

І тільки новообраний голова Харківської облради А.Товмасян порушив відносний спокій підкилимного життя навколо обласного органу самоврядування. На своїй посаді Артур Товмасян проявив себе як справжній дилетант у корупційних справах. Правоохоронці вже на початку кар’єри збили лупу з його пліч, викривши на вимаганні хабаря у директора комунального підприємства підконтрольного обласній раді. Завдяки роботі правоохоронних органів стало відомо скільки «коштує» в Харківській обраді посада керівника комунального підприємства. А коштує чи мало! Більше ніж один мільйон гривень.

Нагадаємо, що з початку серпня голову Харківської облради Артура Товмасяна підозрюють в отриманні 1,05 млн грн хабаря у змові із заступником, депутатом Андрієм Малишом.

Серед доказів у справі про хабар у Харківській обласній раді вказуються покази директора комунального підприємства, який передавав хабар задля збереження посади, результати негласних слідчих дій та спостереження, частина вилучених коштів, інші.

Оскільки вина топ-посадовців у корупційному гоп-стопі в судовому порядку остаточно ще не доведена, а винним у даному випадку може бути визнана особа тільки за рішенням суду, то чекаємо на законне рішення слуг Феміди.

 До речі, таких комунальних підприємств у віданні Харківської обласної ради нараховується більше двохсот. Тільки на «працевлаштуванні» керівників можна добряче заробити.

Можливо, на  Пленарному засіданні V сесії Харківської обласної ради VIII скликання рішенням №138-VIII від 10 червня 2021 року відбувалось продавлювання, напевне дуже потрібних А.Товмасяну, керівників всупереч законодавству та Регламенту облради.

Так, депутатами одноголосно затверджено порядок денний сесії, яким включено до голосування проекти щодо подовження трудових відносин з керівниками комунальних медичних закладів, що прямо суперечить чинному законодавству України, оскільки їх призначення повинно відбуватись шляхом укладання контракту виключно за результатами проведеного конкурсу.

Але ж як ці проекти потрапили у порядок денний? Адже ця важлива інформація у встановленому порядку доповідалась А.Товмасяну і 25.05.2021 року, тобто ще до початку сесії. Спочатку  штатною юристкою  Харківської обласної ради Ю.Коваленко підготовлені висновки про невідповідність вимогам законодавства проектів рішень про подовження дії контрактів з директорами медичних закладів. Надалі, керуюча справами апарату облради О.Малишева, взявши до уваги правовий висновок юристів, отримала письмову вказівку від А.Товмасяна про зняття з розгляду проектів рішень, прийняття яких на сесії облради суперечило б Закону.

Більш того! Депутати прийняли рішення про подовження контрактів з директорами  деяких комунальних підприємств, що видно із прямої трансляції сесії. Відповідно до Регламенту облради рішення вважаються прийнятими, якщо за них проголосувала більшість депутатів від загального складу ради, що і відбулось на сесії облради. Не зважаючи на зауваження деяких депутатів та доповідь юристки Ю.Коваленко про незаконність рішень про подовження контрактів, питання на повторне голосування за відміну прийнятих рішень не вносились.

Проте, Харківською обласною радою оприлюднені рішення з поіменним голосуванням за спірні рішення, із яких вбачається, що рішення про подовження контрактів з директорами комунальних підприємств прийняті не були, наприклад:

– КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВЕ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ БУДИНОК ДИТИНИ «ГІППОКРАТ». На сесії рішення прийнято, трансляція голосування – 01:13:12 сек.;

– КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ  «ОБЛАСНИЙ ДИТЯЧИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ  КЛІНІЧНИЙ САНАТОРІЙ». На сесії рішення прийнято, трансляція голосування – 01.15.25 сек.;

– КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ САНАТОРІЙ «РІПКИ». На сесії рішення прийнято, трансляція голосування – 01.16.11 сек.;

– КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ ДИСПАНСЕР №3. На сесії рішення прийнято, трансляція голосування – 01.19.25 сек.

         З огляду на викладене, вбачається фальшування офіційних документів. Навіть, якщо рішення облради, які суперечать чинному законодавству повинні відмінятись у встановленому порядку, а не завдяки декільком натисканням на клавіши комп’ютера.

         Байдужість більшості депутатів облради та бездарне головування А.Товмасяна тільки підтверджує думку спеціалістів про те, що в цілому обласні ради є найбільш заполітизованим органом місцевого самоврядування на місцях, віддаленими від локальних проблем територіальних громад, майже безкорисними для громад утвореннями. 

Також