Страх опалювального сезону

Корупцiя

Вже зовсім скоро розпочинається опалювальний сезон. За даними Тетяни Кокоріної,  заступниці паливно-енергетичного комплексу ХОДА, станом на 1 вересня Харківська область готова до холодної зими на 80%.

Заборгованість Харківським тепломережам становить 2,7 млрд грн. Це показує тяжкий фінансовий стан енергетики. 

Депутат Євген Пивоваров зазначив, що країна кожен рік стикається з проблемою початку опалювального сезону, але Кабінет Міністрів та Офіс Президента наразі опікується цим питанням. 

Депутат вважає, що такі проблеми в енергетиці зумовлені політичними питаннями у країні, через які неможливо було підняти тарифи. Тому за п’ять років виріс борг. Влітку депутати прийняли закон про заходи з подолання кризових явищ на ринку природного газу. Держава реструктуризує заборгованість усіх  теплокомуненерго. НАК Нафтогаз Харківщини має борг у 5,4 млрд грн. 

– Завдяки закону сума боргу зафіксується і скасуються штрафні санкції стосовно заборгованості. Цим самим ми розблоковуємо роботу цих установ, — розповів Євген Пивоваров, народний депутат України.

Планують розкинути цю велику заборгованість на п’ять років. Держава покриє 50 % боргу замість бюджету міськради. 

Депутат зазначив, що наразі є “знос” труб та взагалі комунальної системи. Для відновлення необхідні фінанси. 

Що стосується людей, то виграють господарства з розподіленням генерації теплової та електричної енергії. Соціальним сферам прийдеться не солодко:

– Заклади соцсфери врятує лише карантин, — заявив Станіслав Ігнатьєв, засновник Харківського енергетичного кластера. 

Освітян не зможуть повноцінно отопити і замість того, аби гризти граніт науки, дітям прийдеться гризти бурульки. 

Депутати та представники енергетики розповіли про все, окрім того, як пережити цю зиму українцям. З цього можна зробити висновок, що взимку харків’яни будуть жити у спартанських умовах та кожен буде сам за себе. Борги великі, їх розмазали ще на п’ять років, тарифи будуть на кшталт судного дня. Залишається розраховувати на субсидію, звісно, якщо вона у вас є.

Також