Анонсуємо нові обшуки в Харківській міськраді

Корупцiя

Функціонування «ProZorro.Продажі» багаторазово доводило, що ця платформа здатна забезпечити повну прозорість в реалізації майна. Будь-які порушення одразу помічаються журналістами, експертами, учасниками. Таким чином, діє громадський контроль у сфері державних закупівель.

Не зважаючи на це “яйцеголові” харківські чиновники знаходять варіанти «результативно» розпорядитись комунальним майном. Один із таких випадків «результативного» використання комунального майна було викрито журналістами. Під час вивчення результатів аукціону з продажу у цьому році нежитлових приміщень по вул.Українська, 15 у м.Харкові встановлено, що бюджет Харківської міської територіальної громади недоотримав більше мільйона гривень…

Колись, у будівлі за вказаною адресою свою діяльність здійснював Червонозаводський районний суд м.Харкова, але з’їхав він із приміщень у 2013 році. Напевне, з того часу будови по вул. Українська, 15 у м.Харкові не використовувались, але тривалий час, разом з іншими об’єктами комунальної власності, перебували під охороною КП «Муніципальна охорона».

Управлінням комунального майна та приватизації Харківської міськради,  витрачені бюджетні кошти на нібито цілодобову охорону вказаного об’єкту, але належного економічного результату так і не досягнуто. Тут треба зробити деякі пояснення. Управління комунального майна та приватизації є по суті головним виконавчим органом у питаннях поводження з комунальною власністю Харківської територіальної громади.

Подивившись на фото будівлі стає зрозумілим, що «щільна» цілодобова охорона не завадила перетворенню приміщень у непридатні руїни. Там повністю відсутні водопостачання, водовідведення, опалення, електропостачання.  Як наслідок, майно було продано в поточному році за ціною значно нижчою від балансової вартості підприємцям Боровицькому О.Д. та Ожога-Масловській А.І., які у 2020 році орендували ці зруйновані приміщення. До речі. Виходячи із видів діяльності, яку підприємці ведуть, то виходить, що під одним дахом в будівлі (якщо він там взагалі був) протягом 2020 року орендатори здійснювали торгівлю товарами господарського призначення та ресторану діяльність з послугами мобільного харчування.

Здається існує якась змова між вказаними вище бізнесменами та поки що не знайомими чиновниками, які зробили все можливе, щоб власність громади плавно перетекла до кишень “підприємців”.

Вказані вище та ще деякі факти на даний час проходять перевірку правоохоронцями в порядку кримінального провадження. До нашої редакції надійшов лист в якому Основ’янською окружною прокуратурою міста Харкова повідомлено, що посадовими особами Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міськради допущена розтрата майна шляхом зловживання. Як наслідок, за цим фактом порушено кримінальне провадження за ч.2 ст.191 Кримінального кодексу України. Якщо вину доведуть у встановленому порядку, то посадовців може очікувати до 5 років позбавлення волі.

Також