Поліція не приділяє уваги половині крадіжок майна на «УЗ»

Економiка

За підсумками першого півріччя поточного року сума збитків від незбереження зерна на шляху прямування зросла порівняно з відповідним періодом минулого року в 4,5 разу і перевищила 4 млн грн. Про це повідомляє Українська зернова асоціація.

Як зазначили в УЗА, наразі зерно за «популярністю» серед крадіїв випереджає чорні метали (1,2 млн грн збитків від крадіжок за підсумками шести місяців 2021 року). Водночас, враховуючи значне зменшення крадіжок вугілля (з 23,5 млн грн до 10,7 млн грн в першому півріччі) зерно впевнено тримає друге місце.

Спеціалісти не виключають: якщо така тенденція збережеться, то зерно невдовзі може вийти на перше місце у цій сумній статистиці.

Як пояснюють посадовці ВОХР, існують суттєві труднощі з доказовою базою при фіксації злочинів, адже не завжди вдається виявити, кому належить зерно.

Крім того, потребує поглиблення і співпраця з органами Національної поліції, адже майже половина переданих туди матеріалів щодо фактів крадіжок залишаються без відповіді або відхиляються.

За таких обставин одним із дієвих засобів проти крадіжок, за інформацією фахівців комерційного департаменту «УЗ», є модернізація вагонів зі встановленням спеціального захисту на кришки люків вагонів.

Також